Czekoladki reklamowe – jaki mają wpływ na naszą cerę?

Posted on

Czekoladki reklamowe

Czekoladki reklamowe

Czekoladki to od wielu lat jeden z najpopularniejszych gadżetów reklamowych. Są one zarówno niedrogie, jak i niezwykle skuteczne. Sprawia to, że na ich zakup bez obaw pozwolić mogą sobie nawet przedsiębiorstwa dysponujące mocno ograniczonym budżetem. Czekoladkami chętnie zajada się każdy z nas, bez względu na wie czy wykonywany zawód. Produkty tego typu dostępne są w wielu różnych wersjach. Do wyboru mamy pakowane pojedynczo czekoladki o różnych kształtach, klasyczne tabliczki, praliny, trufle oraz bombonierki. Niewiele z nas zastanawia się jednak, jaki wpływ tego typu produkty mają na nasze zdrowie. Oto garść praktycznych informacji związanych z tym zagadnieniem.Czekoladki reklamowe stanowią doskonałe źródło przeciwutleniaczy, a co za tym idzie – na jej zakup coraz chętniej decydują się zwolennicy zdrowego odżywiania. Jak pokazują niektóre badania, słodkości bazujące na kakao mogą skutecznie chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Wiele źródeł potwierdza, że czekoladki reklamowe zjadane w rozsądnych ilościach (dotyczy to w szczególności ich gorzkiej wersji) mają niezwykle korzystny wpływ kondycję naszego mózgu oraz jelit. Co więcej, obecność czekolady w codziennym jadłospisie może skutecznie zredukować ryzyko wystąpienia udaru mózgu i rozwoju niektórych chorób serca. Wymienione powyżej korzyści zdrowotne są w bezpośredni sposób związane z wysokim poziomem zawartych w czekoladzie przeciwutleniaczy.

czekoladki reklamowe, a dokładnie surowe ziarno kakaowca charakteryzuje się wysoką zawartością zdrowych flawanoli, z których większość ulega jednak uszkodzeniu podczas produkcji słodkości. Coraz więcej producentów prowadzi różnego rodzaju eksperymenty mające na celu zachowanie wysokiego poziomu przeciwutleniaczy w jak największym stopniu. Jedno z badań przeprowadzonych w Instytucie Biochemii i Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Heinricha Heine’a w Dusseldorfie dowiodło, że wysoki poziom antyoksydantów zawartych w czekoladzie może przyczynić się do poprawy zdolności skóry do ochrony przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Tags: , ,