Reklamowe balony z nadrukiem

Posted on

Balony z nadrukiem

Balony z nadrukiem

Balony należą bez wątpienia do najczęściej wykorzystywanych gadżetów reklamowych. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż balony mogą mieć najróżniejsze kształty oraz dowolne rozmiary – nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Najmniejsze mogą mieścić się w dłoni, największe natomiast mogą służyć jako środek transportu powietrznego. Balony wykorzystywane w celach marketingowych często posiadają nadruki umieszczone w widocznym miejscu. Wymienić można wiele sytuacji, w których tego typu gadżety przydają się najbardziej, pomagając promować konkretną markę, ideę, przedsięwzięcie, itp.

Wydaje się, że najczęściej balony z nadrukiem spotyka się na różnego rodzaju festynach oraz happeningach. Stanowią one efektowną ozdobę tego rodzaju imprezy, jednocześnie pomagając przyciągnąć uwagę przechodniów i promować organizatorów. Na większych imprezach spotkać się można z bardzo dużymi balonami, dominującymi nad krajobrazem. Z reguły tego rodzaju reklama jest prowadzona przez sponsorów imprez odbywających się na świeżym powietrzu. Są to z reguły firmy o zasięgu ogólnokrajowym, np. operatorzy telefonii komórkowej, producenci artykułów żywnościowych, itp.

Balony z nadrukiem są także bardzo popularną formą marketingu na imprezach okolicznościowych, przede wszystkim weselach. Mogą nosić loga lub hasła reklamowe właściciela sali, w której odbywa się przyjęcie weselne, zespołu muzycznego, firmy cateringowej, itp. Reklama taka jest bardzo skuteczna, ponieważ na weselach gości zwykle duża liczba osób, które dodatkowo są w dobrych nastrojach, a więc przychylnie patrzą na firmę reklamodawcy.

balony z nadrukiem mogą także być wsparciem działań marketingowych służących rozpropagowaniu nowego punktu handlowo – usługowego. Przy otwarciu takiego punktu, np. galerii handlowej, balony takie dodają atrakcyjności i pomagają przyciągać uwagę przechodniów i uczestników wydarzenia. W tym przypadku nadruki będą nosiły loga lub hasła reklamowe sponsorów lub właścicieli takiej galerii, a także sklepów lub punktów usługowych mieszczących się wewnątrz.

Tags: , , ,